کافه سرگرمی

آموزش تصویری نحوه فارسی کردن فوتوشاپ

۹۶-۰۲-۱۲

نرم افزار فوتوشاپ بی تردید یکی از بهترین و پرکاربرد ترین نرم افزار تدوین عکس به حساب می آید و به دلیل استفاده های متنوع و ساده در بین ایرانی ها، همواره با استقبال مواجه شده است. تنهامشکلی که بعضی از کاربران ایرانی با آن روبه رو هستند موقعی است که بخواهند با آن فارسی نویسی انجام دهند.شاید خیلی از کاربران نمیداند که فوتوشاپ قابلیت فارسی شدن دارد.با فان کافه همراه باشید تا نحوه فارسی کردن فوتوشاپ را بیاموزید.

برخی از ابتدا نمیتوانند از فونت های فارسی سیستم استفاده کنند و برخی نیز پس از مدتی با تغییراتی که ممکن است در تنظیمات نرم افزار به طور ناخواسته اتفاق بیفتد دچار مشکل میشوند.

در نتیجه بعضی کاربران رو به استفاده از نرم افزار های فارسی نویس می آورند. اما در اکثر موارد نیاز به این کار نیست.

زمانی فتوشاپ برای منطقه خاورمیانه با پسوند “me” ارائه میشد اما از ابتدای نسخه cs دیگر این تفکیک از بین رفت و اکنون که فتوشاپ نسخه های CC را ارائه میکند به راحتی میتوانید در تنظیمات، امکان فارسی نویسی را فعال و با استفاده از فونت های فارسی ویندوز بدون مشکل بنویسید.

اگر میخواهید فتوشاپ را در نسخه های CS و CC فارسی کنید ، مراحل زیر را انجام دهید.

۱- پس از باز کردن نرم افزار فتوشاپ از منوی Edit به زیرشاخه Preferences و سپس به گزینه Type بروید.

۲- در صفحه باز شده تیک گزینه Middle Eastern and South Asia را فعال کنید و دکمه Ok بزنید.
دقت کنید تغییرات در سند جدیدی که باز کنید اعمال میشود در نتیجه یک بار همه اسناد را ببندید یا به طور کلی فتوشاپ را ببندید و باز کنید.

۳- اکنون به منوی Type رفته به شاخه Language Options تیک گزینه Middle Eastern Features را فعال کنید.
در حال حاضر شما میتوانید فارسی را به آسانی و بدون مشکل با فونت های فارسی عادی ویندوز بنویسید.

 

نکته: در تصویر بالا برای فارسی سازی اعداد و کارکتر میتوانید پس از نوشتن یک نوشته ، به جای گزینه پیش فرض Arabic Digits ، گزینه Farsi Digits را انتخاب کنید.

۴- برای اعمال تنظیمات بیشتر روی نوشته خود مثل راست به چپ نویسی ، نوع پارگراف ، فاصله بین خطوط و .. میتوانید پس از اعمال یک نوشته در منویی که در تصویر میبیند این تغییرات را اعمال کنید.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.