کافه سرگرمی

اسکراب بدن و صورت چیست

۹۴-۰۸-۲۳

اسکراب پاک‌کننده‌ای فوق‌العاده برای بدن و صورت است. سلول‌های مرده را از سطح پوست زدوده و عمل آب‌رسانی به پوست را انجام می‌دهد و پوستی نرم و لطیف و درخشان برای شما به ارمغان می‌آورد.
با اسکراب و زدودن آلودگی‌ها از سطح پوست، ماسک های و کرم های آرایشی بهداشتی شما موثرتر از قبل عمل خواهد کرد، زیرا اجازه نفوذ به زیر سلول‌های پوستی صادر شده و سلول‌های مرده سد راه رسیدن و جذب مواد مغذی به پوست نخواهند بود.
از اسکراب‌ها فقط یک یا دوبار در هفته استفاده نمائید و همیشه بعد از لایه‌برداری و زدودن سلول‌های مرده از سطح پوست، از کرم ضد آفتاب استفاده نمائید (غیر ازشب) زیرا پوست نسبت به نور واکنش نشان خواهد داد.

مراحل اسکراب بدن و صورت

۱- از اسکراب فقط و فقط یک‌بار در هفته استفاده نمائید. استفاده هر روزه از آن، منجر به آسیب‌های پوستی خواهد شد.
۲- ابتدا پوست خود را مرطوب کنید.
۳-اسکراب را به پوست بمالید و پوست خود را ماساژ دهید. کل صورت، گردن و بدن را به آرامی با اسکراب ماساژ دهید.
۴- اجازه دهید اسکراب برای مدتی روی بدن و صورت شما بماند و بعد صورت و بدن خود را خوب بشویید.
۵- پوست خود را خشک کنید. و از لوسیون بدن استفاده کنید.

اسکراب شکر و موز 🍌🍌 (مخصوص بدن)

photo_2015-11-14_10-21-27

این اسکراب علاوه بر تاثیر بر پوست، به نظر خوشمزه می آید! موزهای خیلی رسیده بهترین گزینه برای درست کردن این اسکراب هستند.

مواد لازم:
موز رسیده نرم 🍌🍌 ۱ عدد
شکر ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
عصاره وانیل یا هر روغن گیاهی دیگر چند قطره

با استفاده از چنگال موز را له کنید تا یک خمیر یکدست به دست آید. سپس، شکر و روغن را به آن اضافه کنید. اگر می خواهید این اسکراب را برای پوست صورت نیز استفاده کنید فقط موز را له کرده و با روغن مخلوط کنید و از شکر استفاده نکنید.

اسکراب گوجه فرنگی با شکر (مخصوص پوست صورت)

photo_2015-11-14_10-23-22

گوجه فرنگی میوه ای فوق العاده برای اسکراب های صورت می باشد. گوجه فرنگی غنی از لیکوپن بوده که نقش آن در اصلاح عملکرد سلولی پوست و نرم کردن پوست تایید شده است. شکر به لایه برداری پوست کمک کرده و باعث آزاد شدن لیکوپن از گوجه فرنگی می شود. این اسکراب، سریع و به آسانی تهیه شده و بدون هیچگونه مواد شیمیایی می باشد.

مواد لازم:

گوجه فرنگی ۱ عدد
شکر سفید نصف فنجان

گوجه فرنگی را به دقت خرد و ریز کنید. شکر را در ظرف دیگری مثل یک کاسه ریخته و گوجه های ریز شده را درون آن بریزید. گوجه فرنگی های پوشیده شده با شکر را به آرامی و با حرکت دورانی روی پوست خود بمالید ولی از نواحی اطراف چشمها اجتناب کنید. آب شکر و گوجه فرنگی باقیمانده در ظرف را به صورت مالیده و بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند، سپس صورت خود را بشویید. اگر به گوجه فرنگی حساسیت دارید از این اسکراب استفاده نکنید.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.