کافه سرگرمی

بهترین راه برای رسیدن به هدف های بزرگ چیست؟

۹۶-۰۲-۱۶

هر فردی در زندگی اهدافی را دنبال می کند و تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدفش انجام میدهد.ولی گاهی به دلیل نداشتن تمرکز لازم به نتیجه مطلوبش نمی رسد.تا کنون به این فکر افتاده اید که راه های رسیدن به اهداف تان چیست و چگونه می توانید روی هدف خود تمرکز کنید تا هر چه زودتر به اهداف تان برسید، این مطلب به شما کمک زیادی می کنید. برای رسیدن به اهدافمان باید تلاش کنیم، هرچه هدف های بزرگ تری داشته باشیم، نیاز به تلاش بیشتری است.

در ادامه با بهترین راه ها و روش های رسیدن با هدف های بزرگ،‌ متوسط و کوچک را گفته ایم. امیدواریم به هدف هایتان برسید.با فان کافه همراه باشید.

 

۱- ابتدا هدف های کوچک تر را در نظر بگیرید. اگر هدف بزرگی در نظر دارید سعی کنید آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید. و سعی کنید برای رسیدن به اهداف کوچک شده زمان بگذارید.

۲- تلاش کنید در کوتاه ترین زمان ممکن به اهدافتان دست پیدا کنید. مثلا یک هفته یا یک ماه.

۳- با یک فرد مورد اعتمادتان در مورد هدف مود نظرتان صحبت کنید تا از این طریق او هم شما را در پیگیری کارها و اهدافتان تشویق کند.

۴- سعی کنید هدف هایتان تک بعدی نباشند. اگر در بخش های مختلف زندگی‌تان هدف تعیین کنید بهتر می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

۵- سعی کنید برای رسیدن به اهداف‌تان از ابزار مختلف استفاده کنید. و به روز باشید. همه ابزارهای موجود در دنیای امروز باید برای شما کارآمد باشند.

۶- سعی کنید هدفتان را در هر مرحله مورد بررسی قرار دهید تا از میزان پیشرفت خود مطمئن شوید.

۷- واقع بینانه رفتار کنید اگر هدفی که در پیش گرفتید بیش از حد رویایی باشد قطعا به آن نخواهید رسید و دچار شکست روحی خواهید شد.

۸- بهتر است هدفتان زمان دار باشد مثلا تعیین کنید تا دو سال یا دو ماه یا دو روز آینده به آن برسید.

۹- اهدافتان را بنویسید و مرتب آن را مرور کنید تا در حافظه تان ثبت شود.

۱۰- اگر واقعا هدف مورد نظر را دوست دارید به آن بیندیشید و صرفا به این خاطر که دیگران آن را دوست دارند به آن توجه نکنید. اگر هدف مورد نظرتان مطلوبتان نیست رهایش کنید.

امیدواریم هرچه زودتر به هدف های خود برسید و در رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، موفق شوید.

 

 

منبع:روزنه انلاین

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.