کافه سرگرمی

زنان شاغل ۳ برابر بیشتر از زنان خانه دار به استرس دچار می شوند

۹۵-۰۸-۰۲

مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: زنان شاغل ۳ برابر بیشتر از زنان خانه دار به استرس دچار می شوند.

دکتر علی قلعه‎ای‌ها، که در همایش بزرگ سلامت زنان شاغل در همدان سخن می گفت با اعلام اینکه زنان بیشتر از مردان دارای استرس هستند و این موضوع به دلایل فیزیولوژیک، اجتماعی، آنها برمی‎گردد، خاطرنشان کرد: زنان شاغل دو یا سه برابر بیشتر از زنان خانه‌دار دارای استرس هستند.

وی افزود: ۸۵ درصد افرادی که باید از بیماران مواظبت کنند زنان هستند که با مسائل روحی و روانی در گذشت زمان مواجه می‌شوند.

مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه خط قرمزها باید رعایت شود و زنان و مردان در محیط کار رعایت حقوق یکدیگر را داشته باشند، یادآور شد: این مسائل از طریق تلویزیون و شبکه ارتباط جمعی آموزش داده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در کنار توجه به آموزش مهمترین بعد پژوهش است که باید به این دو مقوله توجه خاصی داشت، آموزش درست مسائل جنسی را نیز مهم دانست و گفت: در این زمنیه متاسفانه خانواده‌ها دچار مشکل هستند.

مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید به آموزش مسائل جنسی به ویژه در دوران بلوغ به فرزندان، تصریح کرد: متاسفانه در این رابطه می‌گوییم که فرزندان ما خود همه مسائل را یاد می‌گیرند در صورتی که باید دید کجا باید این موضوعات را فرا بگیرند!؟

دکتر قلعه ای ها، با بیان اینکه امروزه بلوغ فرزندان زودتر اتفاق می‌افتد چون به راحتی به اطلاعات دسترسی دارند، گفت: باید آموزش به فرزندان از سوی خانواده‌ها مورد توجه قرار گیرد که خوشبختانه در این زمینه کتاب‌های خوبی وارد بازار شده است.

قلعه‎ای‌ها گفت: والدین در ارائه مطالب درست در خصوص مسائل جنسی به فرزندان دچار استرس می‌شوند چراکه خود نیز آموزش لازم را در این خصوص ندیده‌اند

منبع:خبر آنلاین

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.