کافه سرگرمی

سفر به «میشینه مرگ» پیشنهادی به طرفداران سفرهای یک روزه

۹۵-۰۵-۲۴

سفر به «میشینه مرگ» پیشنهادی به طرفداران سفرهای یک روزه ( البته از تهران و یا شهرهای اطراف) است. سفری که می‌توانید در آن هیجان بسیاری را تجربه کنید. اگر مقصد یاد شده را برای سفر انتخاب‌ کرده‌اید بهتر است خود را برای روزی متفاوت آماده کنید.

برای سفر به این منطقه باید از جاده فیروزکوه استفاده کنید و پس از پشت سر گذاشتن پمپ بنزین نمرود وارد مسیری شوید که شما را به روستای «لزور» می‌رساند. در واقع بخش اصلی سفر شما از این قسمت شروع می‌شود. سفر شما به میشینه مرگ از روستای ییلاقی لزور آغاز می‌شود، جالب است بدانید که شما از طریق این روستا می‌توانید به تنگه واشی و ده ورزنه نیز بروید.

اما برای دسترسی به دره میشینه مرگ باید مسیر جوی‌های آب باغ‌های روستا را دنبال کنید، در نتیجه در بین راه از باغ‌های بسیاری گذر خواهید کرد که بسیار زیبا هستند. با پیاده روی ۴۵ دقیقه‌ای تنگه کوهستانی پیش‌روی شما قرار می‌گیرد و درست از همین لحظه بخش هیجانی سفر شروع می‌شود.

با توجه به سختی راه و گذر از منطقه سنگلاخی از کفش مناسب استفاده کنید، زیرا سنگ‌های بزرگ و صخره‌های بلندی در انتظار شما هستند. اما در کنار این هیجان وجود آبشارهای متعدد در میان مسیر زیبایی سفر شما را افزایش می‌دهد. همچنین اگر از طرفداران گیاهان دارویی هستید این مسیر مملو از پونه، نعنا، گلپر و… است که می‌توانید بخشی از آنها را برای استفاده شخصی بچینید.

پس از طی کردن مسیری ۳الی ۴ساعته به دشتی خواهید رسید که چشمه‌ای پر آب به نام معجزه چشمه در انتظار شما است. گردشگران این منطقه را به عنوان استراحتگاه انتخاب می‌کنند.

بی شک برای گردشگران این منطقه شنیدن نام میشینه مرگ بسیار جالب است. اگر درباره نام این منطقه از مردمان بومی سوال بپرسید با افسانه ای جالب رو به رو می‌شوید. به گفته اهالی این روستا قسمت اول نام این مکان برگفته از وجود تعدادی مجسمه میش در مسیر مخفی به این قله است که تنها پیرمردی از این روستا راه آن را می‌دانست و تنها این راه را به فرزند خود که با کمی مشکلات ذهنی همراه بود یاد داده بود. اما قسمت دوم نیز مربوط به چشمه‌ای در نزدیکی قله است که آب آن پرندگان بسیاری را به کام مرگ کشاند.

با توجه به اینکه برای رسیدن به معجزه چشمه باید در قسمت‌هایی از مسیر از درون آب گذر کنید بهتر است در بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید.

۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲

۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱

resized_614122_503

resized_614123_384

resized_614124_149

resized_614125_501

منبع: عصرایران

0