کافه سرگرمی

موتور جستجوی قدرتمندی که مقالات مشابه به موضوع شما را پیدا می کند

۹۵-۰۹-۲۶

با توجه به گسترده بودن مقالات، پتنت ها، تحقیقات چاپ شده و هر نوع دانش مکتوب آنلاین، در حال حاضر به سختی می توان اطمینان پیدا کرد که شما از یک موضوع یا مقاله خاص آگاهی کامل دارید و هر آنچه در این زمینه منتشر می شود را مطالعه می کنید. Omnity یک موتور جستجوی جدید است که با پیدا کردن مهم ترین و مرتبط ترین موضوعات در یک زمینه خاص مبتنی بر کتابخانه ای شامل میلیون ها مقاله در این زمینه به کمک شما می آید. این موتور جستجوی در حال حاضر از صدها زبان دنیا پشتیبانی می کند.

فرآیند کاری Omnity ساده و رایگان است، دست کم برای پایگاه های داده عمومی که این موتور جستجو از آنها استفاده می کند شامل اسناد SEC، پتنت های ثبت شده در ایالات متحده، مقالات PubMed، تحقیقات بالینی، مقالات Library of Congress و غیره.

برای شروع شما یک مقاله یا متن را در آپلود می کنید، سیستم این فایل را اسکن کرده و به دنبال کمترین عبارات و لغات مشترک می گردد که در حالت کلی شامل مواردی مانند عنوان مقاله، نوع آزمایش، تجهیزات مورد استفاده و غیره می شود. این موتور جستجوی سپس در میان کتابخانه های خود به دنبال عبارات مرتبط یا شبیه به مقاله مرجع می گرد تا بتواند مرتبط ترین مقالات با موضوع مورد نظر کاربر را به او پیشنهاد کند.

برای مثال شما روی نژاد خاصی از موش ها نوعی افزودنی غذایی را به صورت آزمایشگاهی تست کرده اید و نتایج این بررسی را در شرایط خاصی پیدا کرده اید. موتور جتسجوی Omnity می تواند اطلاعاتی درباره سایر تست های انجام شده روی آن افزودنی غذایی، تست آن روی موش یا سایر حیوانات یا تست های غیرمرتبطی که نتیجه مشابهی داشته اند پیدا کند. نقاط مشترک تحقیق شما و سایر نتایج یافت شده نیز روی نمودار زیبایی نمایش داده خواهند شد.

البته مواردی که به آنها اشاره کردیم تا به امروز جزو قابلیت های Omnity بود، اما تیم توسعه دهنده این سیستم به تازگی اعلام کرده که با هدف توسعه موتور جستجویش، اکنون پشتیبانی از صدها زبان دنیا را به آن اضافه کرده است. مراحلی که اشاره کردیم در جستجوهایی به زبان های مختلف نیز به صورت مشابه انجام می شود اما Omnity اکنون می داند که یک عبارت در زبان فرانسه معادل چه عبارتی در زبان انگلیسی است.

استفاده از این سرویس رایگان است اما حتما این سوال پیش می آید که توسعه دهندگان Omnity از چه راهی کسب درآمد می کنند. درست مانند بسیاری از شرکت های دیگر، مشتریان خصوصی هزینه امرار و معاش مدیران Omnity را تامین می کنند. وب سایت عمومی این سرویس جذاب است و مبتنی بر یک پایگاه داده ۱۵ ترابایتی کار می کند. اما این سیستم را می توان به صورت داخل در یک شرکت نیز مورد استفاده قرار داد، برای مثال در یک شرکت قانونی که باید به صورت پیوسته میلیون ها سند و مورد حقوقی را پیگیری کنند.

 

 

 

 

 

منبع:تک شات

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.