کافه سرگرمی

مکان های فراواقعی در گوشه و کنار جهان

۹۶-۰۱-۲۶

در گوشه و کنار جهان، مکان هایی وجود دارند که فراواقعی به نظر می رسند و هنگام حضور در آن ها احساس می کنید در سیاره ای دیگر در حال قدم زدن هستند. از درختان خون اژدها در جزیره سقطرا در یمن گرفته تا غار کریستال در مکزیک را می توان زیباترین، سورئال ترین و عجیب ترین چشم اندازهای دنیا دانست که نمونه آن ها در دنیا وجود ندارد.

تقریبا همه عجایب هفت گانه دنیا را می شناسیم، اما عجایب دیگری هم در دنیا وجود دارند که کمتر شناخته شده اند که از جمله می توان به مواردی اشاره کرد که در زیر معرفی کرده ایم.

جزیره سقطرا، در دهانه خلیج عدن واقع در کشور یمن، زیستگاه یکی از عجیب ترین گونه های درختی در جهان به شمار می رود. درخت خون اژدها، را فقط در این منطقه از جهان می توان دید.

دریاچه های سولفوریک متعدد، گودال داناکیل در اتیوپی را به یکی از غیر قابل سکونت ترین مکان های زمین برای انسان تبدیل کرده اند.

کوهستان نحس «تیانزی» در کشور چین منطقه ای است که کوه های شناور پاندورا در فیلم سینمایی «آواتار» از آن الهام گرفته.

ساحل بزرگ ایرلند شامل ۴۰ هزار ستون سنگ آتشفشانی است که چیدمان و ترتیب قرار گیری آن ها در کنار هم، چشم اندازی غیرواقعی به آن جا بخشیده است. این سنگ ها از فوران آتشفشان در گذشته های دور باقی مانده اند.

Deadvlei در نامبیا یکی از ترسناک ترین مکان های زمین به شمار می رود؛ شن های سفید و درختان اقاقیای خشک و سیاه رنگ همانند اسکلت در بیابان به نظر می رسند.

کوهستان «ژانگیه دانکسیا» در نتیجه فرسایش ماسه سنگ های قرمز رنگ در طول ۲۷ میلیون سال شکل گرفته اند.

غارهای کرم شب تاب «ویتومو» در نیوزیلند به لطف وجود هزاران کرم کوچک شب تاب درخشان و ستاره باران دیده می شوند.

ساحل قرمز در کشور چین، مرداب آلاینده ای است که رنگ خود را به واسطه رشد جلبک های Sueda دارد یکی دیگر از چشم اندازهای عجیب و جالب توجه در دنیا است. این جلبک ها در فصل پائیز قرمز لاکی می شوند.

«دروازه جهنم» که در کشور ترکمنستان واقع شده است، دهانه ای به قطر ۷۰ متر دارد که در سال ۱۹۷۱ میلادی ساخته شده. در آن تاریخ، دولت شوروی در حالی که این منطقه را برای رسیدن به گاز حفاری می کرده، زمین نشست کرده و گاز شعله ور می شود و همچنان در حال سوختن است.

برج شیطان در ویومینگ نیز یک صخره ۳۸۶ متری است که شبیه مقر موجودات فضایی به نظر می رسد.

بیابان «وادی رام» در اردن که در بسیاری از فیلم ها به عنوان لوکیشنی برای نمایش سیاره مریخ از آن استفاده می شود، دارای شن های قرمزرنگ است.

Salar de Uyuni در کشور بولیوی، با مساحت ۱۰۳۵۹٫۹۵ کیلومتر مربعی، بزرگ ترین دشت نمک دنیا به شمار می رود. هنگامی که در این منطقه باران می بارد، این دریاچه به یک آینه عظیم تبدیل می شود که تصویر محیط پیرامون خود را منعکس می کند.

غار کریستال در مکزیکو، ۲۹۹ متر زیر زمین قرار دارد و در آن می توانید بزرگ ترین کریستال های طبیعی جهان را مشاهده کنید. دمای غار گاهی به ۵۷ درجه سانتی گراد می رسد.

دره آنتلوپ در آریزونا یکی از فراواقعی ترین دره های شنی است که در نتیجه سیلاب ها و بادهای موسمی در طول میلیون ها سال به وجود آمده است.

تپه های شکلاتی در فیلیپین با سنگ آهک پوشیده شده اند که در روزهای گرم و خشک به قهوه ای تغییر رنگ پیدا می کنند و به همین خاطر به آن ها کوه های شکلاتی گفته می شود.

«غارهای مرمر» با رنگ های عجیب و کهکشانی در کشور شیلی در دل دریاچه های یخچالی تراشیده شده اند و مرز شیلی و آرژانتین را تشکیل می دهند. این غارها در نتیجه فرسایش به مدت ۶ هزار سال به وجود آمده اند.

 

 

 

 

منبع:روزیآتو

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.