کافه سرگرمی

نوآوری در ساخت نمایشگاه های خودرو؛ تلفیق هوش و نوستالژی

۹۶-۰۲-۳۰

سنگاپور یکی از پیشرفته ترین و ثروتمندترین کشور های آسیایی است.سنگاپور با این که کشوری کوچک در جنوب شرقی آسیاست و با ۷۲۰ کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر ۵٫۵ میلیون نفر را داراست، از لحاظ اقتصادی از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشد.این کشور به دلیل این که تراکم جمعیتی زیادی دارد، وجود ساختمان های بلند و برج های زیبا یکی از ویژگی های بارز پایتخت آن است.همین ویژگی سبب شده تا مالک یکی از نمایشگاه های فروش اتومبیل سنگاپوری، با خلاقیتی جالب خودرو های خود را در معرض فروش قرار دهد.با فان کافه همراه باشید.


این نمایشگاه خودرو که در نوع خود همتا ندارد از روی دستگاه های فروش خودکار (vending machine) الگوبرداری شده و در ۱۵ طبقه ساخته شده است.

آقای گری هونگ (Gary Hong) مدیر نمایشگاه اتوبان موتورز درباره نمایشگاه خاص خود گفته که استفاده از این ساختار ضمن ایجاد تمایز در بین رقبا، باعث شده از حداقل فضا حداکثر بهره را ببریم.


وی درباره نحوه شکل گیری این ایده گفته که هنگام خرید ماشین اسباب بازی با پسر چهار ساله اش و مشاهده چیدمان های موجود به فکر تاسیس چنین نمایشگاهی افتاده است.

چنانچه فردی قصد خرید یکی از انواع فراری، لامبورگینی، مازراتی، بنتلی، پورشه و برخی دیگر از اتومبیل های اسپورت و لوکس این مجموعه را داشته باشد، لیست گزینه های موجود را بر روی یک تبلت مشاهده نموده و از این طریق اتومبیل مورد علاقه خود را سفارش می دهد. در حالی که وی بر روی یک مبل نشسته و ویدیوهای مربوط به این خودرو را تماشا می کند، بالابرها و دستگاه های تعبیه شده خودرو را به طبقه همکف انتقال می دهند.


آنطور که آقای هونگ اشاره کرده، پس از افتتاح ساختمان فعلی، فروش این مجموعه ۳۰ درصد رشد داشته است. به گفته وی این ساختمان می تواند بین ۷۰ الی ۸۰ دستگاه خودرو را در خود جای دهد که در صورت پارک افقی به فضایی ۵ برابر بزرگ تر نیاز بود.


گفتنی است ساختمان اتوبان موتورز تنها نمایشگاه عمودی در جهان نبوده و در سایر کشورها نیز می توان نمونه های مشابه را پیدا کرد. برای مثال یک کمپانی آمریکایی در سن آنتونیو نمایشگاه های ۸ طبقه این چنینی را احداث کرده که گنجایش ۳۰ دستگاه خودرو را دارند.

اما آن چیزی که نمونه سنگاپوری را متمایز می کند، اندازه و گنجایش آنست که در نوع خود بی رقیب محسوب می شود. البته بعید نیست که در سال های آینده شاهد افتتاح نمونه های بسیار بزرگ تر در دوبی باشیم.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.