کافه سرگرمی

گردشگری در طبیعت با سفر به جواهردشت

۹۵-۰۶-۱۶

آخرین ماه تابستان فرصت خوبی است تا به مناطق جنگلی یا کوهستانی سفر کنیم، زیرا با شروع فصل پاییز سفر به این مناطق کمی سخت خواهد شد.

«جواهردشت» مقصدی است که سفر به آن برای شهریور به گردشگران توصیه می‌شود. این منطقه در شرق استان گیلان و در شهرستان رودسر قرار دارد. در نتیجه برای رفتن به آن باید راهی رودسر شد.

جواهردشت یا به گویش محلی «جوردشت» منطقه ییلاقی است که زیبایی فراوانی در اختیار دارد و با استفاده از آن توانسته گردشگران داخلی و خارجی را جذب خود کند. این منطقه از اواسط پاییز تا نیمه فروردین به دلیل فاصله کم با قله «سماموس» پوشیده از برف است، به همین دلیل از آغاز اردیبهشت تا ابتدای پاییز بهترین زمان برای سفر به این منطقه انتخاب می‌شود.

برای سفر به جواهر دشت باید پس از پشت سر گذاشتن رودسر به شهر کلاچای بروید و پس از طی کردن مسیری ۵ کیلومتری به جاده سیاهکلرود برسید. زیبایی‌های سفر شما با ورود به این جاده آغاز می‌شود. نکته جالب در این سفر استفاده از خودرو‌های جیپ KM که دو دیفرانسیل هستند و یا استفاده از جیپ‌های روسی است. شما می‌توانید این خودرو‌ها را از روستای خیاط محله به همراه راننده تهیه کنید در غیر این صورت اگر مایل به استفاده از خودرو شخصی هستید باید خودرو شما دو دیفرانسیل باشد تا به راحتی به مقصد خود برسید زیرا بخش عمده‌ای از مسیر شما در میان جنگل قرار دارد.

بی تردید مناظر زیبایی همچون مشاهده اسب‌ها و گله‌های گوسفند در دل جنگل برای گردشگران جذاب خواهد بود، درنتیجه دوربین عکاسی را در لیست وسایل ضروری برای این سفر قرار دهید. در انتهای مسیر جنگلی و با شروع منطقه‌ای مرتعی امامزاده «نقر عباس» قرار دارد که با ایستادن بر راس آن منظره جواهردشت پیش چشم شما به تصویر کشده شده است.

دشتی که با مداد مخمل سبز رنگی نقاشی شده است منطقه‌ای زیبای جواهر دشت است، که در ساعات ابتدایی صبح با توده‌ای از ابر به استقبال گردشگران می‌آید.

جیپ سواری در میان کوه و دشت و سرو غذای پیک نیکی و یا غذای محلی شمال می‌تواند روز خوبی را در دفتر خاطرات شما ثبت کند.

۲۰۱۶-۰۸-۳۱_۱۰-۰۹-۱۰

منبع:مهر، عصرایران

0